П`ятниця, 19.04.2024, 04:20
Вітаю Вас Гість | RSS

Жидачівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2

Форма входу
Логин:
Пароль:
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 124
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шевченківські дні

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття                               

  

            Березень в Україні часто називають Шевченковим. 
І це не випадково : щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум’яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу. 
Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тарас оновлює наші 
душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, 
свою Україну

         З метою поглиблення знань учнів про життєвий та творчий шлях Тараса Григоровича Шевченка,формування інтересу до вивчення його творчості,розвитку пізнавальних інтересів, творчого мислення, пізнавальної активності, розширення світогляду, виховання любові, поваги  та дбайливого ставлення  до рідної мови, розуміння причетності до її долі, відчуття власної відповідальності за неї, формування навичок мовленнєвого етикету, національної гідності, вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка з нагоди 201-річниці від дня народження у школі  з 02 по 20 березня 2015 року  були проведені Шевченківські дні ( згідно плану),( наказ  по школі № 29 від  16 лютого 2015 року ).

            В рамках Шевченківських днів проводились урочисті лінійки «Прилиньмо душею до  перлин   рідної  мови» ( кл.кер. Репецька І.Й.,Балита О.І., Бовкіт І.О.),« В сім’ї вольній, новій» ( кл.кер. Хом’як М.Д., Балита Я.П. ), випуск мовознавчих газет «Ми тебе не забудем, Кобзарю», стіннівок, шарад, кросвордів, оформлення класних куточків, присвячених Кобзарю, вставка книг «Шевченко дітям», «Уклін тобі, Тарасе», бібіліотечні заняття, диcпути, інтелектуальні ігри, вікторини «Що ми знаємо про Т.Шевченка», конкурси, мистецькі свята, зустрічі у літературній  вітальні, перегляд відеофільмів, голосні читання, створення міні-проектів.

            Написання творчих робіт «На струнах Кобзаревої душі», мовних та літературних диктантів  «Мова – дзеркало душі» ( вчителі-словесники) продемонстрували ставлення  учнів  до мови, їхнє розуміння мовної ситуації в країні, активну життєву позицію, сприяли розвитку творчого мислення учнів, навичок висловлювання і узагальнення своїх думок,   поглибленню розуміння учнями етики і культури спілкування, збагаченню активного словника учнів. Участь 104 учнів 2-11 класів у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник»( координатор Балита О.І.), конкурсі читців «Ми чуємо тебе, Кобзарю»  ( 3-Акл., вч.Климкович А.Я.), вікторині «Тарасовими стежками» (2-Б кл., Хом’як М.Д.) сприяли покращенню розвитку інтелекту сучасного школяра,  вихованню  шанобливого  ставлення до рідного слова, прагнення вдосконалювати та збагачувати власне мовлення, формуванню поваги до  особистості генія українського народу Тараса Шевченка, класиків української літератури.

         Інформаційні  хвилинки «Щ ми знаємо про Т.Г.Шевченка» ( кл.кер. 1-11 кл.), хвилинки поезії «Ми любимо і знаємо вірші Кобзаря» (1-А,1-Б кл., вч. Ленцик Л.З., Белей Л.Р.), бібліотечний урок «Тарасовими стежками» (2-А кл.,вч.Репецька І.Й., бібліотекар Чвак Т.І.), виховні години «Доля поета» (3-Б кл., вч. Майкович М.Є.),»І мене в сім’ї великій» ( 4-А кл., вч. Завацька А.М.), «Шевченко наш. Він для усіх століть» (5-А кл., вч. Баліцка І.Я., бібліотекар Чвак Т.І.)сприяли вихованню любові до рідного слова, поглибленню знань учнів про мову та її розвиток, формуванню інтересу до вивчення творчості класиків української  літератури, вшануванню пам’яті геніального сина українського народу Т.Шевченка, розвитку пізнавальних інтересів та творчих здібностей учнів, вдосконаленню навичок використання набутих знань в нестандартних ситуаціях і застосування  в повсякденному житті.

            Літературно-мистецьке   свято  «Шевченко у моєму серці»   для  1-4  кл. ( вч. Тижбір О.Р.),   літературно-музична  композиція «Невмируще слово Кобзаря»  для 8-11 класів ( вч.Балита Я.П.) були  спрямовані на виховання в учнів любові і шани до генія українського народу, поглиблення знань про творчу спадщину поета, її світове значення, удосконалення вмінь виразно читати та бажання самостійно пізнавати творчість  поета, виховання любові до своєї Батьківщини, формування відповідальності за побудову нашого майбутнього, вміння йти на самопожертву заради інших.        

             Інтелектуальна гра брейн-ринг «Шевченко у моєму житті»» для учнів 3-4 класів (вч.Мальцева О.Т.) була  насичена ігровими моментами, які формували уяву, фантазію учнів, вміння креативно мислити, висловлювати власну думку, стимулювали пошук нестандартних рішень проблеми, сприяли розвитку інтересу до вивчення творчої спадщини Т.Г.Шевченка, вихованню любові і поваги до рідної мови,  активізації мовленнєвої діяльності школярів.  Інтелектуальна гра «Найрозумніший» для учнів старших класів школи та округу (вч.Кофлик Л.Г.), «ЩО?ДЕ?КОЛИ?» (бібліотекар Чвак Т.І.) сприяли  розвитку пізнавальних інтересів до постаті Великого Кобзаря, вихованню поваги до його творчості, любові до поетичного слова формуванню мовної, духовно багатої особистості, розвитку інтелектуальних здібностей школярів, їх кмітливості, стимулювала  бажання брати активну участь у конкурсах, виявляти ініціативу, творчість, самостійність.  

              Відкритий урок у 9-А, 9-Б класах «Світова велич Шевченка» ( вч. Бойкович М.Я., Демків О.Р.) допоміг учням з’ясувати світове значення творчості Кобзаря, збагнути великий духовний імпульс, який дала діяльність Т.Шевченка у боротьбі за  політичну незалежність і культурне збагачення України. Внесок Шевченка у скарбницю української поезії, розвиток української літературної мови; сприяв вихованню любові і поваги до генія українського народу,до тих місць де витає дух народного Пророка.

             Зустрічі  у  районних  літературних  вітальнях «Я син Землі» за участю І.Гургули, О.Дяка, Ф.Шишмана, «Ця книга не моя, ця книга вже ваша»- із А. Кокотюхою та А.Курковим, майстер-класі із Богосвятською А.І. ( вч. Бойкович М.Я., Лесюк І.С.,  Салій В.В., Балита О.І.,Бовкіт І.О., ) дала можливість старшокласникам  поглибити знання про життєвий і творчий шлях письменників, розкрила основні чинники формування їх світогляду, формувала потребу в читанні поетичних творів, здатності насолоджуватись мистецтвом слова, сприяла розвитку художньо-естетичних смаків, культури прозового та поетичного  слова, вихованню національної свідомості, розвитку в учнів поетичного сприйняття світу, вихованню почуття прекрасного, прагнення до творчої самореалізації особистості, надихала на створення власних поезій.

              Слід відзначити творчий підхід до проведення мистецького марафону «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття»( кл.кер.1-4 кл., вчителі-словесники), голосних читаннях «Поезія Ліни Костенко торкнулась моєї душі» ( вч. Бойкович М.Я., Демків О.Р.), що дали можливість прилучитися до святині українського народу – творчості Т.Г.Шевченка, чарівного звучання поезій Л.Костенко, сприяли духовному збагаченню, розвитку творчих здібностей школярів, навчала бачити і любити красу світу, природи.        

           Уся система виховних заходів, проведених у школі під час Шевченківських днів,  була спрямована на залучення школярів до літературної спадщини Кобзаря, розвиток творчих та інтелектуальних можливостей учнів, креативного мислення,  формування духовно багатої особистості, підвищення загальнокультурного рівня розвитку школярів, удосконалення навичок володіння рідною мовою, виховання активної життєвої позиції, патріотичних почуттів, поваги до культурно-національних цінностей України.

                             

Шевченко - наш. Він для усіх століть, 
Він - як Ісус Христос для України . 
Візьміть його вогню, хоч крихітку візьміть, 
І з цим вогнем виходьте із руїни. 
 
І стане вам певніше на душі, 
Засвітиться вона душею в храмі. 
Його слова - освячені ножі, 
Вони болять народові, як рани. 


                        


Made by vital4u4ok © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz