У кожній дитині – іскра Божа!
Минають роки і століття, змінюються люди та країни… Ми ввійшли в стрімке ХХІ століття, яке дивує технічними винаходами, науковими відкриттями і, на жаль, війнами, чварами, розбратом. Однак, як би не змінювався світ, великим духовним надбанням людства завжди залишається мистецтво, що не підвладне часові. У творах мистецтва закарбовані вічні цінності людства, важливі для розвитку кожної особистості. Як слушно зазначив Й.В.Гете, « мистецтво допомагає людині стати людиною й знайти сенс свого існування».
Література як вид мистецтва пройнята красою й пошуками сенсу буття, вона вказує людству шлях до пізнання істини, розкриває ідеали прекрасного, живить спраглі серця чар – зіллям красного слова.
Відомий педагог В.Сухомлинський писав: «Творення людини – найвище напруження всіх наших сил … Діти – не тільки і не стільки джерело радості. Діти – це щастя, створене нашою працею». Ці мудрі слова, сказані кілька десятиліть тому, актуальні і сьогодні.
У процесі навчання і виховання молодого покоління перед учителями постає чимало складних і водночас важливих завдань. Як виховати гармонійну особистіст? На які моральні цінності зорієнтувати дитину? Як допомогти їй зберегти людяність, доброту, підтримати допитливість школярів, зробити процес навчання цікавим для них і бажаним? Учні мають відкрити для себе незаперечну істину: кожна людина, що приходить у світ, є унікальною особистістю.
Народна мудрість каже: у кожного є іскра Божа. З цим твердженням важко на погодитися. Угледіти цю маленьку іскорку, підтримати її вогник і розвинути, допомогти дитині знайти свій ключ до успіху, вказати їй шлях до самовдосконалення – завдання сучасного вчителя.
Життя доводить, що в складних умовах, які постійно змінюються, найкраще орієнтується, приймає рішення, працює людина інтелектуально розвинена, творча, гнучка, креативна, а тому інтелектуальне виховання має велике значення.
Серед різноманітних форм і методів роботи важливе місце займає проведення окружних, районних інтелектуальних конкурсів у клубі «Найрозумніший»
( керівник Л.Г.Кофлик) у Жидачівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2. Цього разу глибокі знання із різних тем світової літератури, гарну ерудицію, увагу, пам’ять демонстрували школярі 8-х класів. Активну участь у конкурсі взяли учні Ходорівської ЗОШІ-ІІІ ст. № 3 ( вч. Грецко Т.В.), Заболотівецької ЗОШ І-ІІ ст. ( вч. Кондратів Г.П.), Новострілищанської ЗОШ І-ІІІ ст. ( вч. Демків Я.І.), Жидачівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 ( вч. Бовкіт І.О.). У результаті напруженої боротьби переможницею стала учениця 8-А класу Жидачівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Воловодівська Марта ( вч. Бовкіт І.О.).
Талановиті діти – це величезне загальнолюдське багатство, неоціненний національний статок. Сам факт їх існування гарантує людству гідне майбутнє. А тому хочеться побажати всім учасникам конкурсу жити яскраво, мріяти, фантазувати, творити, досягати вершин мудрості і ставати гідними громадянами нашої держави. А їхнім наставникам – терпіння, мудрості, наснаги, великого задоволення від результатів своєї праці.
Бовкіт І.О., вчитель-методист світової літератури